SPOR

SPOR

49 yıldır bu topraklarda faaliyet gösteren bir şirket olarak, kendi adımızı taşıyan basketbol takımımızla ülkemizde basketbolun değişmez simgelerinden biriyiz. 1976 yılında Efes Pilsen Spor Kulübü adıyla kurulan ve Türkiye’de basketbolun kitlelere yayılması ve sevdirilmesinde en büyük paya sahip olan Anadolu Efes Spor Kulübü, yıllar içerisinde Türkiye'de basketbol tarihinde pek çok ilke imza atarak "İlklerin Takımı" olmayı başarmıştır.

Özellikle 1990’lı yıllardan sonra Avrupa arenasında elde ettiği başarılı sonuçlarla “Türkiye’nin Gururu” unvanını kazanan Anadolu Efes, 1996 yılında kazandığı Koraç Kupası ile birlikte Türk spor tarihinde Avrupa Kupası kazanan ilk takım oldu. Daha sonraki yıllarda, 2000 ve 2001’de Euroleague’de Final Four oynayan ve iki tane Avrupa üçüncülüğü kazanan kulüp, 2000’li yıllarda kazandığı kupalarla da Türk basketbolunu domine etmiştir. Anadolu Efes, 2018 yılı itibarıyla müzesinde 1 Koraç Kupası, 13 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 11 Türkiye Kupası ve 10 Cumhurbaşkanlığı Kupası bulundurmaktadır.  

Kısa sürede Türkiye'de basketbolun kilometre taşlarından biri olan Anadolu Efes Spor Kulübü’nün temel amaçlarından biri Türk sporunu ileriye götürmek, Avrupa'da ülkemizi başarıyla temsil ederek basketbolu sevdirmektir. Başarılarıyla tüm Türkiye’ye coşku dolu anlar yaşatan, şimdiye kadar altyapısından sayısız yıldızlar yetiştiren ve NBA’e oyuncu gönderen ilk Türk takımı olan Anadolu Efes, sporumuza her yıl yeni yıldızları armağan etmektedir.

Takım ve taraftarlarını biraraya getiren başarılı kampanyalar ile taraftarlarına etkileyici deneyimler yaşatan ve güçlü kurumsal sosyal sorumluluk aktivitelerini hayata geçiren Anadolu Efes, tanıtım, pazarlama ve iletişim çalışmaları ile iletişim araçları kullanımındaki başarıları ile Avrupa’da referans bir spor kulübü olmayı başarmıştır.

Anadolu Efes Spor Kulübü ile ilgili detaylı ve güncel bilgileri www.anadoluefessk.org adresinden takip edebilirsiniz.