Gelecek Turizmde'nin Yeni Dönemi İçin Başvurular Başladı

Gelecek Turizmde'nin Yeni Dönemi İçin Başvurular Başladı

Tarih : 03.05.2016

Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle hayata geçirilen Gelecek Turizmde’nin dördüncü dönemi başvuruları 1 Temmuz’a kadar devam edecek.

3 Mayıs – 1 Temmuz günleri arasında alınacak başvurular içinden seçilecek 3 sürdürülebilir turizm fikrine, fon desteğinin yanı sıra eğitim, planlama, iletişim ve danışmanlık desteği sağlanacak. Sürdürülebilir turizm modelleri yaratarak yerel kalkınmaya destek olacak yeni projeler için başvurular Gelecek Turizmde’nin internet sitesi www.gelecekturizmde.com adresinden alınacak.

Projenin ilk yılında Bursa Misi Köyü’nde “Misia”, Mardin’de “Mardin’de Kadın Liderliğinde Sürdürülebilir Turizmin Yaratılması” ve İzmir Seferihisar’da “Seferihisar’ın Geleneksel Mutfağı”, ikinci yılında Şanlıurfa Göbeklitepe’de “Dünyanın En Eski Tapınağı Göbeklitepe’de Taş İşçiliği”, Malatya Arslantepe’de “Malatya'nın Mirası Arslantepe” ve Karabük Safranbolu’da “Safranbolu Hatırası”, geçtiğimiz yıl ise Isparta Keçiborlu’da “Lavanta Kokulu Köy”, Adana Saimbeyli’de “Kendi Kelebeğini Keşfet” ve Balıkesir Edremit’te “Nar Kadın ile Edremit'in Yöresel Tatları” projeleri seçilmişti.