ANADOLU EFES

ANADOLU EFES

1969 yılında İstanbul ve İzmir’de iki fabrika ile çıktığımız yolculuğa, bugün Türkiye’deki 3 bira fabrikası, 2 malt fabrikası ve 1 şerbetçiotu işleme tesisi ile sektörün lideri olarak devam ediyoruz.

Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Ukrayna ve Moldova’da da operasyonları bulunan, Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere dünyanın 80’den fazla ülkesinde ürünleri tüketilen, uluslararası bir şirket olarak 2012 yılında SABMiller ile stratejik ortaklık kurarak dış piyasalarda da gücümüzü artırdık. Vizyonumuz ve doğru belirlenmiş hedeflerimizle sürdürülebilir bir şekilde çalışmalarımızı sürdürürken, günümüzde satış hacmi bakımından Avrupa’nın en büyük 6’ncı ve dünyanın 16’ncı bira şirketi konumundayız.

Ülkemizde bira sektöründe birçok ilke imza atarken, günümüzde portföyümüzdeki 18 markamız ile kazandığımız pek çok kalite ve lezzet madalyasıyla uluslararası alanda adımızı tescillendirdik. Tüketicilerimizin talep ve beklentilerini ön planda tutarak, markalarımızla bira severlere zengin ürün ve ambalaj portföyü sunmaya devam ediyoruz.

Türkiye'nin yaratmış olduğu en büyük değerlerden biri olmanın bilinciyle, toplumsal sorumluluğumuzu da en üst düzeyde tutuyoruz. Anadolu Efes olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana kurumsal vatandaş olma sorumluluğunu taşıyoruz.

Toplumsal sürdürülebilirlik alanında bir yandan tarım ve turizm alanlarında sürdürülebilir modeller yaratarak yerel kalkınmaya destek oluyoruz, bir yandan da tiyatro, sinema, spor gibi alanlardaki çalışmalarımız ile sosyal ve kültürel gelişime katkı sağlıyoruz. Bu bakış açısı ile ülkemizde; 1976 yılından bu yana spora, 1982 yılından bu yana tarıma, 1988 yılından bu yana sinemaya, 1992 yılından bu yana tiyatroya ve 2007 yılından bu yana turizme destek oluyoruz. Çevresel sürdürülebilirlik alanında ise şirketimiz bünyesinde ve operasyonlarımızda gerçekleştirdiğimiz projelerle su kullanımı, enerji ve emisyon yönetimi ve ambalaj yönetimi gibi sürdürülebilir gelecek adına önemli konularda ciddi yol alıyoruz.